Evidenční číslo: 79/2980
Typ: Samostatně stojící
Adresa: Zlatá Olešnice
Cena: 7 510 000Kč
7 510 000Kč

Nemovitosti

Popis nemovitosti

Exkluzivně nabízíme k prodeji chalupu v malebné vesničce Zlatá Olešnice v Podkrkonoší, vhodnou pro celoroční rekreaci, trvalému bydlení, tak i ke komerčnímu pronajímání.
Ucelené venkovské stavení, které má jedinečnou polohu s rozhledem do krajiny, sloužilo původně jako kolářská dílna. V přízemí se za zádveřím nachází centrální hala, ze které se vstupuje do místnosti sloužící jako kuchyně, společenské místnosti, jídelny, zadního pokoje a koupelny. Lze tudy též projít na pavlač, ze které se jde dále do stodoly, nebo zadním vchodem na zahradu. Po schodišti vystoupáte do horní haly ve 2.np, kde jsou dva velké pokoje, tři komory a místnost s otevírací stěnou. Nejvyšší podlaží tvoří prostorná půda s průhledem do stodoly. Stodola je přístupná ze zmíněné pavlače nebo přímo zvenku vraty, dům je částečně podsklepen. Stavebně-technický stav objektu je dobrý, avšak jeho vybavení vyžaduje rekonstrukci (zejména koupelna, vytápění apod.). Dispozice skýtá velký potenciál na různé využití, případné změny a celkové přizpůsobení vlastním potřebám nového majitele. Dům nabízí spoustu prostoru v podobě velkorysých místností s dostatečnou světlou výškou a množství komor pro uskladnění věcí. Z inženýrských sítí k dispozici elektřina, voda ze společné studny. Kanalizaci nutné řešit ČOV.
Chalupa je umístěna v horní části jižního svahu, což zaručuje majitelům maximální soukromí a krásný výhled do okolní krajiny. U chalupy je pěkný pozemek s ovocnými stromy. Můžete se těšit na skvělé sousedy. Všechny pozemky v okolí jsou volně přístupné bez plotů. Chalupa je celoročně bezproblémově dostupná po místní zpevněné komunikaci.
Obec Zlatá Olešnice, která získala již několik ocenění v soutěži Vesnice roku, je živou vesnicí, kde se přes sezónu pořád něco děje. Místo leží přímo na hranici Chráněné krajinné oblasti Jizerské hory. Národní park Krkonoše je vzdálen několik málo kilometrů. Z hlediska rekreace a turistiky má ideální polohu pro vyznavače letních i zimních sportů. Pro příznivce cykloturistiky jsou zde dobře značené cyklostezky. Můžete si užívat lyžování přímo ve Zlaté Olešnici nebo v blízkých skiareálech: Rejdice (2 km), Příchovice (5 km) nebo Paseky nad Jizerou. Tři kilometry vzdušnou čarou je Rozhledna Maják Járy Cimrmana a jen o něco dál novogotická rozhledna Štěpánka. Všude v okolí jsou zdravé lesy plné hub.
Přímo v obci najdete kulturní zařízení, mateřskou a základní školu, knihovnu, hostinec i prodejnu potravin, 2 tělocvičny a koupaliště. Dopravu v lokalitě zajišťují místní i dálkové spoje.
Doporučujeme prohlídku. Majitel si vyhrazuje upřednostnit nejvýhodnější nabídku.

Základní info

Umístění: Klidná část obce
Typ objektu: Samostatně stojící
Konstrukce: Smíšená
Adresa: Zlatá Olešnice

Plochy

Plocha zastavená: 243m2
Plocha zahrady: 2702m2

Počty místností, umístění

Počet NP: 3
Typ objektu: patrový

Energetická náročnost budovy/bytu

Třída en. náročnosti: G - Mimořádně nehospodárná

Vybavení objektu

Zahrada

Inženýrské sítě

220V

Další údaje

Přístupová cesta:

Asfaltová

Máte otázku?

Kde inzerujeme?