Evidenční číslo: 442
Typ: Samostatně stojící
Adresa: Loučim, Domažlice
Cena: 4 500 000Kč
4 500 000Kč

Nemovitosti

Popis nemovitosti

Nabízíme k prodeji velký venkovský dům se zajímavou historií (na sklonku života v něm pobýval básník Rudolf Mayer, básník z generace májovců) v krásné lokalitě předhůří Šumavy. Obec Loučim leží na polovině cesty mezi městy Klatovy a Domažlicemi na vstupu do Kdyňské kotliny a dolního Chodska.
Přízemní dům s obrovským půdním prostorem má tradiční dispozici, jak ji známe od našich předků. Větší část přízemí je obytná, ale sedlová střecha pokračuje i nad technickou části domu garáž, sklep (z větší části nadzemní zasypaný), uhelnu a původní chlévy a kolnu, která byla později dalšími dřevěnými přístavky rozšířena. Nemovitost se nachází poblíž středu obce a silnice která spojuje dvě výše uvedená okresní města. Je zde zavedena elektřina (220/380 V) a voda, odpady jsou svedeny do septiku na vlastním pozemku.

Stavba je z masivního smíšeného zdiva, v domě se dochovala řada původních stavebních prvků a detailů. Většina oken byla vyměněna při rekonstrukci před cca 50 lety. Obytný prostor se skládá ze vstupní chodby, 5 místností, kuchyně, koupelny, samostatného WC, kotelny. Z chodby se dostaneme po schodech do půdního prostoru dostatečné výšky a objemu pro další vestavbu, dvě místnosti zde vybudované sloužily dříve jako letní byt. Objekt by bylo možné po menších úpravách (koupelny, WC) používat k trvalému bydlení nebo jako chalupu, ale nemovitost by si určitě zasloužila celkovou rekonstrukci, která by plně využila její potenciál. Původní hmotu objektu lze snadno obnovit odbouráním dřevěných přístaveb, v půdním prostoru by bylo možné zřídit celé obytné patro. Garáž a dílna nabízí dostatečné zázemí pro kutily i řemeslníky.

Pozemek je téměř rovinatý a část za domem poskytuje dostatečné soukromí.

Pokud máte zájem o více informací o této nemovitosti, napište a domluvte si prohlídku. Pomůžeme Vám nejen s financováním, ale rádi vám doporučíme kvalitní místní firmy nebo řemeslníky, které pomohou s rekonstrukcí domu.

Základní info

Umístění: Klidná část obce
Typ objektu: Samostatně stojící
Konstrukce: Cihlová
Adresa: Loučim, Domažlice

Plochy

Plocha zastavená: 480m2
Plocha zahrady: 1368m2

Počty místností, umístění

Počet NP: 1
Typ objektu: 1. podlaží

Energetická náročnost budovy/bytu

Třída en. náročnosti: G - Mimořádně nehospodárná
Podle vyhlášky: vyhláška č. 264/2020 Sb.

Vybavení objektu

Sklep, Garáž

Charakter okolí objektu

Venkovská

Další údaje

Zdroj vody:

Dálkový vodovod

Přístupová cesta:

Asfaltová

Odpad, kanalizace:

Septik

Máte otázku?

Kde inzerujeme?